Bemutatkozás

Magánkézben lévő iskolánkat Baktalórántházán alapítottuk 2002-ben. Célunk az volt, hogy dolgozó, családos, egyszóval elfoglalt felnőtteknek lehetővé tegyük az általános iskola befejezését, illetve az érettségi bizonyítvány megszerzését; emellett segítsünk a továbbtanulási célok elérésében, és a munkaerőpiacon való könnyebb elhelyezkedésben, a munkahely megtartásában.

Felnőtt fejjel iskolapadba ülni bizony nem könnyű. Különösen annak nem, aki évtizedekkel korábban sokszor kudarcok közepette állt fel onnan. Mi ebben is tudunk segíteni, hiszen személyi és tárgyi felszereltségünk lehetővé teszi, hogy a kötelező órarendi tanórákon túl is foglalkozzunk diákjaink tanításával, felkészítésével, ha arra igény mutatkozik. Képzésünk teljesen díjtalan, nincs vizsgadíj, sem egyéb rejtett költség, sőt tankönyvre sem kell költeni. A tananyag jegyzet formájában digitálisan vagy nyomtatva elérhető.

Intézményünk teljes erőfeszítéssel támogatja az egész életen át tartó tanulást. Ezt bizonyítja az Alexandra Általános Iskola és Gimnázium több mint 1000 eredményesen végzett tanulója. Legyél Te a következő!

Ismerd meg tanárainkat!

Kedves, barátságos, tapasztalt, szakmailag is kiválóan felkészült tanári karunk sok szeretettel várja a jelentkező diákokat! Ha érdekes, izgalmas és jó hangulatú tanórákra vágysz, nálunk a helyed!

Nézz be intézményünkbe!